K Sport

Na co zwracać uwagę kupując kurtkę narciarską?

kurtka narciarska

Nie da się ukryć, że kurtka na narty to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia narciarza. Bez niej uprawianie tego sportu byłoby nie tylko utrudnione, co po prostu niemożliwe. Pomimo jednak tego mało który miłośnik narciarstwa jest w stanie powiedzieć, czym się powinna charakteryzować taka kurtka.

Sprawy podstawowe

Gdy zamierza się przeglądać w sklepie kurtki narciarskie, warto zwracać uwagę na sprawy zdecydowanie najbardziej podstawowe, mające jednak kolosalne znaczenie dla efektywnego działania takiej kurtki. Mowa tu jest oczywiście o tym, aby kupić kurtkę w dobrym rozmiarze, lecz także dopasowaną do płci. W zależności bowiem od tego, czy wybierze się kurtkę męską, czy też damską, różnić się ona będzie konstrukcją. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o rozmiar. Odpowiednie przyleganie kurtki do ciała jest kluczowe, jeśli chce się zachować dobrą izolację termiczną.

Odpowiednia konstrukcja

Kurtka narciarska to wbrew pozorom dość mocno zaawansowany element ubioru, który musi charakteryzować się licznymi udogodnieniami dla użytkownika. Oprócz tak podstawowej sprawy, jak zapewnianiu mu właściwego poziomu ciepła, kurtka tego typu musi być również wodoodporna, a także co bardzo ważne, przewiewna. Jak połączyć te dwie cechy?
Podstawowym elementem każdej dobrej kurtki narciarskiej są specjalne membrany, które nie pozwalają dostawać się do środka wilgoci, a jednocześnie doprowadzają do wymiany powietrza, tym samym umożliwiając zachowanie skóry we właściwej kondycji. Jest to cecha naprawdę ważna, ponieważ zapocona skóra to prosta droga do jej podrażnienia.