K Sport

Jaki strój wybrać na trening?

Wiele pań bagatelizuje tak ważną sprawę, jaką jest wybór odpowiedniego stroju na trening. W tym przypadku względy estetyczne są na drugim miejscu. Liczy się przede wszystkim nasz komfort oraz bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne jeśli ćwiczymy często i intensywnie. W takim przypadku nieodpowiednio dobrane buty mogą być przyczyną kontuzji. A to dlatego, że nie zapewniają naszym stopom odpowiedniej amortyzacji i stabilności.

Ale ubrania i buty sportowe są takie drogie!

To prawda. Sportowe biustonosze, buty czy legginsy damskie adidas nie kosztują mało. Z drugiej strony są to rzeczy naprawdę doskonałej jakości. A więc nie skurczą się ani nie zdeformują się po kilku praniach. Przy odpowiedniej konserwacji z powodzeniem mogą nam służyć przez kilka ładnych lat. A zatem w dłuższej perspektywie czasu sporo zaoszczędzimy na odzieży sportowej dobrej jakości. W tym przypadku doskonale sprawdza się stara zasada, że mniej znaczy więcej.

W co warto zainwestować w pierwszej kolejności?

Na pewno w biustonosz sportowy dobrej jakości. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Źle dopasowany biustonosz nie chroni kobiecych piersi przed ruchami i wstrząsami, które mają miejsce w czasie bardzo intensywnych ćwiczeń. W rezultacie biust traci swoją jędrność, piersi stają się obwisłe. Mogą tez pojawić się bóle kręgosłupa.

Przed zakupem warto przymierzyć biustonosz. Dzięki temu dowiemy się czy dany model odpowiednio leży na naszym ciele. Czy dobrze przylega i nie obciera naszego ciała w czasie intensywnego ruchu.