Alpinizm Zdrowy tryb życia

Jak wybrać termos turystyczny?

Każdy, kto dużo podróżuje, to wie, że przydadzą się także termosy turystyczne, do których będzie można wlać herbatę, kompot lub kawę i mieć ciepły napój przez całą podróż. Dlatego warto wiedzieć, jaki termos wybrać, który będzie spełniał wszystkie wymagania.

Jak wybrać termos turystyczny?

Przede wszystkim taki termos musi być poręczny tak, by zmieścił się do plecaka lub do kieszonki przy plecaku, która jest zrobiona specjalnie na termos. Ważne jest też, by termos turystyczny w miarę szybko i łatwo się otwierał i zamykał tak, by w trakcie otwierania lub zamykania tak by, jak najmniej ciepła ze środka mogło się ulotnić. Dobrze jest, kiedy taki termos ma również przymocowany sznurek, dzięki któremu można zarzucić go na plecy, co jest bardzo wygodne, w szczególności, gdy nie mamy ze sobą plecaka. Termos podróżny powinien posiadać nakrętkę – kubek, w którym można się od razu napić napoju, co jest bardzo funkcjonalne, gdyż nie musimy zabierać specjalnie kubka do plecaka. Ważne jest też to, by termos był odporny na minusowe temperatury, szczególnie gdy idziemy w wysokogórskie wycieczki. Każdy termos turystyczny musi być zakończony szczelnym korkiem i pokryty powłoką, która się nagrzewa, dzięki czemu można uniknąć poparzenia. Termosy są również dostępne w różnych kolorach i pojemnościach, przez co każdy dobierze odpowiedni model do swoich potrzeb.

Czy w każdą podróż powinno brać się termosy?

Jeśli są to szczególnie podróże piesze, które zajmują cały dzień, to taki termos jest świetnym gadżetem. Dzięki temu można się napić ciepłej kawy czy herbaty o każdej porze dnia. Warto też dodać, że termosy są również zabierane w podróże samochodowe, jeśli wiemy, że po drodze nie będzie możliwości napicia się ciepłej herbaty. Z racji tego, że termos turystyczny, jest bardzo poręczny i funkcjonalny, to warto, jest go mieć ze sobą w trakcie każdej podróży.

Taki termos podróżny można kupić w każdym sklepie stacjonarnym, jak i internetowym, który zajmuje się szczególnie tematyką górską. Wówczas możemy wybrać różne modele termosów i dobrać je pod swoje potrzeby.

You may also like...