Alpinizm

Wybierasz się w góry? Chroń nogi przez stuptuty

Stuptuty są specjalnie zaprojektowane, aby zatrzymać wiatr i wodę przed penetracją odzieży. Są one przeznaczone do noszenia na buty turystyczne, wodoodporne spodnie i/lub grube skarpety. Są wykonane z nylonu lub materiału Cordura, dzięki czemu będą zarówno wiatroszczelne jak i wodoodporne.

Zalety noszenia stuptutów

Kilka z zalet, jakie otrzymasz, jeśli założysz stuptuty.

Ochrona przed żywiołami – nosząc je, możesz chronić się przed deszczem, śniegiem i silnymi wiatrami, które mogą być obecne w górach. Oznacza to, że będziesz w stanie utrzymać stopy, dolne części nóg i kostki suche, co z kolei oznacza, że masz większe szanse na uniknięcie odmrożeń.

Dodatkowe ciepło – stuptuty pomogą również utrzymać ciepło Twoich stóp poprzez zatrzymanie ciepła wokół kostek. Jeśli wędrujesz w bardzo zimną pogodę, ta dodatkowa warstwa może zrobić różnicę, jeśli chodzi o utrzymanie komfortu.

Taki ubiór chroni przed brudem, kamieniami i żwirem – podczas wędrówek przez trawiaste pola, a nawet śnieg, pomogą utrzymać brud i inne zanieczyszczenia z dala od butów. Oznacza to, że będziesz mógł wędrować dłużej bez odczuwania dyskomfortu i pęcherzy.

Jeden z najcenniejszych przedmiotów podczas wyzywającej wędrówki

Jeśli jesteś zapalonym turystą, wspinaczem lub nawet rowerzystą, stuptuty będą prawdopodobnie jednym z twoich najcenniejszych przedmiotów. Te wodoodporne getry chronią dolną część nogi i stopy przed wilgocią, brudem i innymi czynnikami. Przymocowuje się je do spodni lub szortów i mocuje na wierzchu butów za pomocą pasków lub haczyków. Stuptuty mogą przydać się w wielu różnych sytuacjach.

Wykonane są z wodoodpornego materiału, który pomaga chronić nogi i stopy przed zamoczeniem w deszczu lub śniegu, a także zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza butów podczas brodzenia w rzekach lub strumieniach. Zakrywają obie części nogi, z paskiem na dole, który owija się wokół buta i z paskiem na górze, który sięga pod kolano. Tego typu akcesoria bywają noszone przez turystów, wspinaczy, rowerzystów i myśliwych.

You may also like...