klucz do suportu
Akcesoria rowerowe

Klucz do suportu – jakie narzędzie wybrać?

Każdy posiadacz jednośladu wie, że jego maszyna wymaga regularnego serwisowania. W jego skrzynce narzędziowej powinno się znaleźć wiele przydatnych akcesoriów, które pozwolą na szybkie usuniecie usterki. Narzędzia przydadzą się do rozkręcenia mechanizmu korbowego, rozkręceniu i dokręceniu śrub czy wymiany uszkodzonej części. Jakie narzędzie przyda się do rozkręcenia suportu? Jaki klucz wybrać? Oferta sklepów jest całkiem spora.

Kompaktowe narzędzie do suportu

Suport to bardzo ważny element roweru. Jest częścią układu napędowego i ma znaczący wpływ na komfort jazdy. Jeżeli maszyna blokuje się w czasie jazdy, dziwnie skrzypi i cyklista odczuwa tarcie, to zazwyczaj oznaka problemów z suportem. Aby szybko naprawić usterkę niezbędny okazuje się klucz do suportu który możemy znaleźć w sklepach rowerowych jak np, GoRide. Takie narzędzie pozwoli na sprawne rozkręcenie układu korbowego i naprawę usterki.

Klucz musi być jednak odpowiednio dobrany. Musi być kompatybilny ze standardem zastosowanym w napędzie. Klucz powinien zapewnić szybki i łatwy dostęp do suportu.

Jaki model klucza wybrać?

klucz do suportu

Sklepy oferują szeroki wybór kluczy do suportów w wielu rozmiarach i kształtach. Pośród wielu modeli znajdują się np.:

  • Bike Hand YC-27BB – do wkręcania i wykręcania misek łożyskowych Hollowtech II do ram,
  • Bike Nand YC-26BB – do mocowania na kwadrat,
  • Shimano Hollowtech II – do demontażu suportu.

Klucze do suportu zostały wykonane z wysokogatunkowych materiałów, takich jak hartowana czy utwardzana stal. Dzięki temu są solidne, wytrzymałe, trwałe i wygodne w użytkowaniu.

You may also like...