buty narciarskie head
Odzież sportowa

Buty narciarskie – jakie dla początkującego, jakie dla zaawansowanego narciarza?

Buty narciarskie są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia narciarza. Dlatego nigdy nie powinny być wybierane w sposób przypadkowych. Przy ich zakupie uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. Inne powinny być także buty narciarskie dla osoby początkujące i inne dla zaawansowanego narciarza.

Buty narciarskie dla początkującego


Osoba początkująca postawić powinna przede wszystkim na buty zapewniające odpowiedni poziom wygody. Dobrym przykładem mogą być tu buty narciarskie Head. Skorupa w takich butach powinna być miękka. Dzięki temu zakładanie i zdejmowanie butów będzie łatwiejsze. Warto, aby takie buty posiadały także możliwość odblokowania usztywnienia kostki. To z kolei ułatwi chodzenie. Osoba początkująca kupując buty narciarskie uwagę zwrócić powinna na to, aby w żaden sposób nic nie uwierało stopy.

Buty narciarskie dla zaawansowanych


Buty Head to także dobry wybór dla nieco bardziej zaawansowanych narciarzy. Osoba zaawansowana postawić powinna na buty, które są twardsze i sztywniejsze. Pozwoli to na znacznie lepszą kontrolę nad nartami. Ważne jest tu również, aby buty wykonane były z termoformowalnego materiału. Takie buty bardzo dobrze dopasowują się do stopy. Jeżdżenie w takich butach jest po prostu wygodniejsze. W przypadku zaawansowanych narciarzy dobrym wyborem będą być również Head buty umożliwiające regulację pochylenia stopy. Zapewniać będzie to duży komfort nawet przez wiele godzin spędzanych na stoku narciarskim. Dodatkowo zapewni to odpowiednie czucie nart.

You may also like...