Odzież sportowa

Sportowe kurtki damskie – nowoczesne kurtki na każdą okazję

Wybór odpowiedniej kurtki to sprawa z pozoru łatwa, jednak aby znaleźć najlepszą opcję trzeba dobrze przeanalizować rodzaje kurtek oraz ich zastosowanie i przeznaczenie. Na rynku znajduje się bardzo wiele różnych kurtek sportowych damskich – przeciwdeszczowe, narciarskie lub trekkingowe. Którą wybrać? Czym dany model się charakteryzuje?

Jak znaleźć dobrej jakości kurtkę?

Kurtki sportowe damskie znaleźć można na każdą porę roku. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał, aby móc swobodnie uprawiać wszelkie aktywności na świeżym powietrzu nawet podczas dużego wiatru i mrozu. Nie ma złej pogody, jest jedynie nieodpowiedni ubiór. Kurtka oczywiście musi posiadać również odpowiedni fason oraz wykonanie. Najważniejszą cechą, na którą należy zwrócić uwagę jest wytrzymałość kurtki. Istotną kwestią jest również dobra zdolność do odprowadzania wilgoci oraz zapewnienie komfortu cieplnego. Kurtka powinna być oczywiście dobrze dopasowana. Ruchy w kurtce muszą być swobodne i niekrępowane.

Kurtki sportowe damskie przeciwdeszczowe

Jednymi z chętniej wybieranych kurtek są kurtki przeciwdeszczowe. Wykonane najczęściej z poliestru, który charakteryzuje się doskonałą wentylacją oraz hydrofobowością. Posiadają one uszczelniane szwy, dzięki czemu nawet podczas silnego deszczu ubrania pod kurtką pozostają suche. Kurtkę taką można kupić z podpinką, dzięki której kurtka nadawać się będzie zarówno na wiosenne i zimowe dni.

Kurtki narciarskie i trekkingowe

Dla aktywnych pań polecane są kurtki sportowe narciarskie, które świetnie chronią przed zimnem i śniegiem. Posiadają one mnóstwo kieszonek i schowków oraz ściągacze, które zapobiegają wpadaniu śniegu pod kurtkę. Panie lubiące spacery po górach powinny wybrać kurtki trekkingowe. Wykonane są one z lekkich i nieprzemakalnych materiałów, które świetnie odprowadzają wilgoć.

You may also like...