Coraz więcej Polaków świadomie decyduje się na aktywność fizyczną. Wiemy, że niezwykle korzystnie wpływa ona na nasze zdrowie. Chętnie decydujemy się przede wszystkim na jazdę na rowerze, która jest niezwykle przyjemna, a jednocześnie służy naszemu organizmowi. Co ważne, na rowerze mogą jeździć zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze. W przypadku osób lubiących naprawdę długie trasy świetnym wyborem jest rower trekkingowy, który stanowi połączenie roweru górskiego z rowerem szosowym.
Co to jest rower trekkingowy?
Rower trekkingowy bardzo często określany jest mianem roweru turystycznego. Wielu specjalistów podkreśla, że jest to najbardziej uniwersalny model roweru, który sprawdzi się w przypadku naprawdę wymagających miłośników jazdy na dwóch kółkach. Do jego cech charakterystycznych zalicza się przede wszystkim:
- duże koła (nawet do 29 cali);
- opony średniej szerokości;
- wytrzymałą ramę.
Bardzo często taki rower wyposażony jest w bagażnik, na którym można zamontować sakwy. To właśnie dzięki temu można wyruszyć nim na nawet kilkudniowe wyprawy, pakując w nie wszystko, co jest podczas takiej wycieczki potrzebne. Rower trekkingowy świetnie sprawdzi się zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy przez miasto, jak i wycieczek po lesie.
Ile może ważyć rower trekkingowy?
Każdy, kto chce kupić rower trekkingowy powinien pamiętać, że w sprzedaży dostępne są modele różniące się wagą. Najlżejsze są modele karbonowe, których waga wynosi około siedem kilogramów. Jeśli roweru szuka więc ktoś, kto będzie musiał go wnosić codziennie na trzecie piętro, taki model to naprawdę dobry wybór. Modele najcięższe mogą ważyć nawet dwadzieścia pięć kilogramów. Średnia waga roweru trekkingowego to jednak około piętnastu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to masa samego roweru, czyli bez ewentualnego wyposażenia dodatkowego.