rower 20 cali
Rowery

Dla kogo rower 20 cali?

Wraz z rozwojem dzieci idzie w parze konieczność wymiany posiadanego roweru. Rower 20 cali zaczyna wizualnie odbiegać od dziecięcych modeli, a coraz bardziej przypomina modele dla dorosłych. Przeznaczone są dla młodszych dzieci i świetnie spełniają się podczas nauki jazdy i dalszego szlifowania zdobytych umiejętności. Czas spędzony wspólnie z dzieckiem podczas wyprawy rowerowej zapisuje się w pamięci zarówno rodzica jak i pociechy na wiele lat. Kiedy należy rozważyć zakup rowera 20 cali?

Jazda na rowerze – kluczowa element w rozwoju dziecka

Rodzinne przejażdżki rowerowe stanowią podstawę do wspólnego spędzania czasu, zacieśniania więzi i ukierunkowania dziecka na aktywność fizyczną. Rodzic powinien zachęcać swoje dziecko do praktykowania tej formy aktywności. Jazda na rowerze umożliwia prawidłową koordynację ruchową, ułatwia utrzymywanie równowagi, a także pozwala pracować nad swoją koncentracją. Rower 20 cali jest krokiem milowym w rozwoju dziecka. Coraz bardziej przypomina modele dla dorosłych i ułatwia wspólne pokonywanie dłuższych dystansów ze względu na większą średnicę kół. 

Od jakiego wieku rower 20 cali?

Na rynku rowerowym można dostrzec podział rowerów ze względu na wielkość kół. Wraz ze wzrostem, rośnie także średnica rekomendowanego koła. Stąd zachodzi konieczność systematycznego dopasowania wielkości roweru do dziecka. Zazwyczaj modele różnią się o 4 cale, jednak niektóre marki oferują rowery z różnicą 2 cali. Rowery 20 cali są przejściową kategorią pomiędzy rowerami dziecięcymi a „prawie” dorosłymi. Koła 20 cali dedykowane są dla dzieci o wzroście od 115 do 130 cm. Zazwyczaj przypada to na okres pomiędzy 6 a 7 rokiem życia, choć te widełki mogą ulec przesunięciu w jedną i w drugą stronę. Wszystko uzależnione jest od wzrostu dziecka I posiadanych umiejętności. Nierzadko rowery 20 cali można zakupić dla 5 latka.

You may also like...