rower crossowy
Rowery

Rower crossowy, dlaczego warto?

Rower crossowy to najbardziej uniwersalny rower dostępny na rynku, a jego wszechstronność jest jego główną zaletą. Parametry techniczne przybliżają ten jednoślad do roweru górskiego, ale lekka konstrukcja, nadaje całej konstrukcji uniwersalności. Rower crossowy to idealny wybór, dla osoby która poszukuje uniwersalnego jednośladu, który sprawdzi się zarówno podczas dojazdu do pracy, jak i krótkiej wycieczki do lasu.

Rower crossowy – czym jest?

Rowerzyści nie tylko z Polski, ale również z Europy, coraz chętniej sięgają po „crossy”. Fenomen tego typu jednośladu, wziął się z jego uniwersalności, bezwzględu na to, czy rower będzie poruszał się po drogach miejskich, czy leśnych, model crossowy idealnie sprawdzi się w obu przypadkach. Jeszcze jakiś czas temu, właściciel jednośladu, w zależności od miejsca wycieczki musiał zdecydować się na rower miejski albo górski, rower crossowy pozwala zapomnieć o takim dylemacie. Turystyka rowerowa przyjęła crossowe konstrukcje rowerów, bardzo pozytywnie, co tylko utwierdziło producentów w przekonaniu o słuszności tego typu konstrukcji. Taki rower crossowy znajdziesz na: https://www.greenbike.pl/rowery-crossowe-c-62_63.html

Wygląd roweru crossowego

Przy pierwszym kontakcie z crossowym jednośladem, można odnieść wrażenie, że rower przypomina, konstrukcje typowo trekkingowe, tak jest w istocie, jednak jest pomiędzy nimi kilka różnic:

– brak dodatkowego osprzętu w postaci błotników, nóżek, czy lamp;

– rower crossowy nie jest tak wyprofilowany, jak jego trekkingowy odpowiednik;

– „cross” jest sporo lżejszy;

– inny rzeźba bieżnika opon.

Warto również pamiętać, że standardowym rozmiarem koła w rowerze crossowym jest 28″.

Ceny roweru crossowego

Tak jak w przypadku każdego rodzaju jednośladu, dysproporcja cenowa pomiędzy modelami jest bardzo duża. Rower crossowy można kupić za 3000 zł albo z wielokrotność tej sumy. Wszystko jest uzależnione od konkretnego modelu roweru, jego producenta oraz użytych do jego budowy materiałów. Na szczęście dobrej jakości rower crossowy da się nabyć, za pierwszą, ze wspomnianych wcześniej kwot.

You may also like...