Akcesoria rowerowe

Czym wyróżniają się platformowe pedały do roweru?

Platformowe pedały do roweru mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej spotkać je można na półkach sklepowych. Na rynku dostępne są nie tylko klasyczne pedały platformowe, które doskonale sprawdzą się w rowerach miejskich i turystycznych. Coraz większą popularność zdobywają również pedały platformowe z pinami. Mowa tutaj oczywiście o modelach z małymi śrubkami, które można dowolnie wymieniać.

Co warto wiedzieć?

Piny są mobilne, dlatego też w razie potrzeby można je zdejmować z ramy pedału. W dużej mierze to właśnie piny odpowiedzialne są za przytrzymanie obuwia na pedale. Możliwe jest to po wbiciu się w specjalną gumową podeszwę. Aby skorzystać z dobrodziejstwa opisywanych pedałów należy oczywiście dokupić specjalne obuwie rowerowe. Platformowe pedały do roweru produkowane są przez największych producentów. Firmy korzystają z innowacyjnych patentów, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto zainteresowaniem się przede wszystkim nowoczesnym systemem LOOK, który wykorzystywany jest w crossach.

Klasyczne pedały SPD

Dla początkujących rowerzystów zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem będą pedały SPD. Zatrzaskowe pedały szosowe wyróżniają się charakterystycznym blokiem. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu można liczyć na większą powierzchnię kontaktu butów rowerowych z pedałami. Nawet podczas bardzo szybkiej jazdy można liczyć na optymalny transfer energii. Pamiętać należy o tym, że blok szosowy wystaje spod podeszwy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z chodzeniem po drodze po zejściu z roweru.

Zobacz inne pedału do roweru na goride.

You may also like...