licznik rowerowy przewodowy
Akcesoria rowerowe

Dlaczego liczniki rowerowe przewodowe są dobre dla osób początkujących?

Początek przygody z rowerem zawsze wiąże się z zakupem najtańszych akcesoriów. To na ich podstawie można ocenić, czy rower faktycznie będzie czyjąś pasją, czy też pozostanie w garażu na zawsze. Jak to wygląda w przypadku liczników rowerowych przewodowych? Dlaczego są one idealne dla świeżo upieczonych rowerzystów?

Prosta konstrukcja, maksymalna funkcjonalność

Typowy licznik rowerowy przewodowy to zwykle najprostszy model urządzenia, jaki można sobie wyobrazić. Jest to licznik charakteryzujący się maksymalnie uproszczoną konstrukcją (2 – 3 przyciski) i niewielkimi rozmiarami. Typowy licznik przewodowy może ważyć zaledwie 20 g. Dzięki temu można go łatwo schować w kieszeni lub w torebce. Zaletą liczników przewodowych jest ich prosty montaż, który ogranicza się do poprowadzenia kabla z czujnikiem w miejsce znajdujące się tuż przy widelcu. Co więcej, liczniki z przewodem nie rozpraszają i kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych (przykładowe modele można znaleźć tutaj).

Przewodowy licznik – rozwiązanie dla każdego?

Na tym jednak nie kończą się korzyści wynikające z posiadania urządzenia przewodowego. Należy do nich również zaliczyć:

– brak rozproszenia, który często towarzyszy posiadaniu urządzeń z nadmiernie rozbudowanym menu,
– oszczędności, które można przeznaczyć np. na akcesoria rowerowe lub lepsze systemy ochrony,
– niezawodność i niższe koszty w przypadku ewentualnego zniszczenia,
– mniejsze rozmiary i większą odporność na oddziaływania mechaniczne, zderzenia, upadki itd.

licznik rowerowy przewodowy

Co więcej, posiadanie dużego licznika zawsze wiąże się ze stresem wynikającym z możliwości jego zniszczenia. Dlatego duże, zaawansowane urządzenia raczej nie są polecane tym osobom, które wyjeżdżają w trudne i wyczerpujące, górskie trasy.

Podsumowując, czasami prostsze rozwiązania są po prostu dużo bardziej funkcjonalne. Zasada ta działa również w przypadku rowerowych liczników.

You may also like...