Rowery

Czy warto kupować polskie rowery?

Szukając nowego roweru można mieć naprawdę spory dylemat. Pomijając oczywiście kwestie związane z wyborem typu roweru oraz jego klasy, to oczywiście można zastanawiać się sporo nad tym, jakiego wybrać producenta. Coraz chętniej przyglądamy się rodzimym markom, co jednak nie ułatwia bardzo sprawy, ponieważ rodzimych producentów na przestrzeni lat pojawiło się naprawdę wielu.

Czy opłaca się kupować rowery polskich marek rowerowych?

rower kross damskiPolskich marek rowerowych jest już kilkanaście, ale najbardziej rozpoznawalne są rowery Kross, Unibike, Romet i Kands. Rowery te z roku na rok zdobywają nowych fanów. Warto jest przyjrzeć się ich fenomenowi na przykładzie firmy Kross. Wybieramy akurat tę firmę, ponieważ odniosła ona największy sukces. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że przykładowy rower Kross nie ustępuje w niczym rowerom, które są produkowane przez bardziej renomowane marki. Dużym plusem jest tutaj cena, która jest bardzo atrakcyjna, zobacz cenę w sklepie GreenBike.

Jakie zalety mają rowery Kross’a?

Kiedy przyjrzeć się rowerowi Kross, to przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że w jak mało którym rowerze, rowery Kross posiadają osprzęt z pełnej grupy Shimano. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli mamy rower w specyfikacji Shimano Tourney, to z niej mamy korbę, kasetę lub wolnobieg, manetki lub klamkomanetki, hamulce oraz przednią i tylną przerzutkę. Jest to rozwiązanie bardzo rzadko spotykane, a szczególnie w rowerach tak zwanych budżetowych. Jest to również rozwiązanie dobre, bo w przypadku jakiegokolwiek serwisu, związanego z wymianą części nie ma problemu z ich kompatybilnością.

Jakie rowery produkują polscy producenci?

Kiedyś polskie rowery to były głównie „składaki”. Obecnie nie ma problemu, aby kupić rower szosowy, turystyczny, MTB, elektryczny, turystyczny czy jakikolwiek inny.

You may also like...