Bagażnik rowerowy może się przydać podczas poruszania się jednośladem po mieście, ale także w trakcie dalszych wycieczek rowerowych.
Zalety bagażników rowerowych
Można w nim przewozić najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą się przydać w czasie wyprawy. Na uwagę zasługuje fakt, że oprócz tylnego rowerowego bagażnika można również zamontować przedni. Rowerem można się dostać praktycznie wszędzie, dlatego jest to niezwykle wygodny środek lokomocji. W tym artykule wyjaśniamy jak wybrać bagażnik rowerowy, który posłuży przez wiele lat. Jednoślad jest powszechnie wykorzystywany przez ludzi na całym świecie. Korzystanie z roweru jest również dobre pod względem ekologicznym, ponieważ ograniczamy w ten sposób emisję spalin do atmosfery. Osoby, które jeżdżą systematycznie, mają zdecydowanie lepszą kondycję i zdrowie. Bagażnik rowerowy wcale nie jest reliktem przeszłości, jakby się to mogło powszechnie wydawać. Należy pamiętać, żeby zakupić bagażnik w sprawdzonym i renomowanym sklepie rowerowym, który działa od wielu lat i cieszy się dobrą opinią. Bagażnik rowerowy nadaje się doskonale do transportowania rzeczy. Może się również przydać, gdy jedziemy na zakupy i nie wzięliśmy ze sobą żadnej torby. Trochę rzeczy ze sobą trzeba również zabrać, gdy wybierasz się na dłuższy wypad za miasto.
Klasyczny bagażnik rowerowy
Najlepiej jest wszystko spakować w jednym miejscu i włożyć do bagażnika rowerowego. Zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa jest możliwe dzięki specjalnym sakwom przymocowanym do bagażnika. Alternatywą może być oczywiście plecak, ale ten obciąża kręgosłup, dlatego nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę. Na rynku dostępne są zarówno proste, klasyczne bagażniki, jak i wymyślne konstrukcje, które pozwalają przewozić różne rzeczy. Na przodzie roweru także można zamontować bagażnik i nie można o tym zapominać. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się jednak bagażniki na tył. Ich montaż nie jest skomplikowany, dlatego nawet mało doświadczona i początkująca osoba nie powinna mieć z tym najmniejszych problemów. Warto jednak przy zakupie sprawdzić, z czego bagażnik jest wykonany.
Rodzaje bagażników
Dostępne są modele ze stali, które są ciężkie, ale jednocześnie wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Oprócz tego można w nich transportować rzeczy o łącznej wadze przekraczającej 40 kg. Jest to rozwiązanie, które umożliwia łatwą naprawę wszelkich uszkodzeń. Alternatywą są bagażniki aluminiowe, które są zdecydowanie tańsze, ale też mniej wytrzymałe. Ich konstrukcja jest znacznie lżejsza, a waga transportowanych przedmiotów nie powinna przekroczyć 20 kg. Wybierając bagażnik rowerowy warto również zwrócić uwagę na sposób montażu. Większość bagażników po prostu przymocowuje się bezpośrednio do ramy roweru. Dlatego przed zakupem trzeba zobaczyć, czy w naszym jednośladzie są do tego przygotowane specjalne otwory. Ewentualnie można wykorzystać otwory, do których w normalnych warunkach przykręca się błotniki. Właściciele rowerów, które nie mają otworów w ramie, mogą zamontować bagażnik do sztycy. W przedniej części jednośladu również może być zamocowany bagażnik. Teraz już powinieneś wiedzieć, jak wybrać bagażnik rowerowy.