Akcesoria rowerowe

Najważniejsze cechy rękawiczek rowerowych

Pytanie, jak wybrać rękawiczki rowerowe jest często poruszanym zagadnieniem wśród rowerzystów. Bardziej profesjonalne osoby nie mają większego problemu z rozwinięciem tematu. Sytuacja wygląda nieco inaczej w odniesieniu do początkujących użytkowników, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z dwoma kółkami. Takie osoby powinny odpowiednio zapoznać się z tematem, aby nie żałować przyszłego wyboru. 

Czynniki wpływające na jakość rękawiczek 

Rękawiczki rowerowe, podobnie jak każdy inny sprzęt, spełniają swoje ściśle określone funkcje. W tym przypadku możemy mówić o znacznej poprawie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Niemniej jednak warto zauważyć, że najtańsze rozwiązania mogą tylko iluzorycznie przyczynić się do spełniania tych zadań. W związku z powyższym warto zadbać o jak najlepszy wybór. 

Podczas zakupu rękawiczek rowerowych z ofert typu Sprint-Rowery powinniśmy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:

– właściwy rozmiar – jest to kluczowa rzecz w przypadku zakupu każdego sprzętu. Odpowiednio dobrane rękawiczki rowerowe powinny cechować się ponadprzeciętną wygodą noszenia. Zbyt mała rękawiczka może marszczyć się od spodu, co doprowadzi do powstawania przykrych otarć. Z kolei zbyt duży rozmiar może powodować zsuwanie się produktu z ręki. Przy wyborze warto pamiętać o tym, że nasze ręce mają tendencje do puchnięcia, w związku z czym nasze rękawiczki powinny mieć nieco wolnej przestrzeni. 

– tasiemki między palcami, które ułatwią ściąganie rękawiczek po długiej trasie w momencie, gdy nasze ręce są spocone,

– wypełnienie najwyższej jakości – zadbajmy o to, aby nasze rękawiczki rowerowe cechowało jak najlepsze wypełnienie. Najważniejsze miejsca, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę obejmują śródręcze oraz miejsce tuż pod kciukiem. Są to miejsca styku naszej dłoni z kierownicą, w związku z czym odpowiedni materiał zapobiegnie niepotrzebnym obtarciom. Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym w tym przypadku są dodatkowe wkładki żelowe. 

– elementy odblaskowe, które sprawią, że po zmroku będziemy lepiej widoczni na drodze.

– filtr przeciwsłoneczny, który uchroni nasz przed szkodliwym działaniem promieni. Najlepiej, jeśli będzie to UPF 50, co zapewni wystarczająco dobrą ochronę.

– podwójne szwy newralgicznych miejsc, które z pewnością zwrócą uwagę miłośników ekstremalnych wypraw. Poza nimi, zastosowanie takiego rozwiązania może przyczynić się do wzrostu trwałości produktu. 

– ochrona nadgarstków, która jest szczególnie ważna w przypadku górskich ekspedycji. 

Wybierz najlepszą, a nie najtańszą opcję 

Na koniec warto zwrócić uwagę na to, że poza wymienionymi wyżej czynnikami, które determinują jakość produktu, jest jeszcze jeden, o którym do tej pory nie wspomniano. To cena. Wybierając rękawiczki rowerowe starajmy się unikać najtańszych rozwiązań. Pomimo tego, że na zdjęciach, czy półce sklepowej produkt wydaje się być solidny, to w trakcie użytkowania szybko zauważymy minusy. Jednocześnie nie oznacza to, że musimy sięgać głęboko do portfela i zaopatrywać się w najdroższy możliwy sprzęt. Znajdźmy balans pomiędzy ceną, a jakością. Wygoda i bezpieczeństwo jest przede wszystkim na pierwszym miejscu.

You may also like...