Akcesoria sportowe

Kupujemy bidon rowerowy

Lista dodatków, akcesoriów i różnego rodzaju gadżetów, które można dokupić do roweru, jest bardzo długa. Znaleźć się na niej mogą takie pozycje jak dzwonki, światła, czy też nawet elementy odzieży. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie najbardziej przydatnym i najczęściej polecanym dodatkiem, jest bidon rowerowy. Z jakiego powodu cieszy się on tak dużym uznaniem, a przede wszystkim, na co powinno się zwracać uwagę, gdy się będzie taki dodatek kupowało?

Dlaczego warto mieć bidon rowerowy?

Zanim jednak przejdzie się do tego, na co zwracać uwagę kupując bidon, najpierw trzeba się dowiedzieć, z jakiego powodu warto go w ogóle mieć. A jak się okazuje, powód jest o wiele poważniejszy, niż się może wydawać.

Jedyną funkcją bidonu jest to, aby przechowywał on w sobie napój. Jazda na rowerze jest bardzo wyczerpująca i często doprowadza do silnego pocenia się. Jeśli nie chce się zakończyć jazdy zbyt szybko np. z powodu odwodnienia, cały czas trzeba uzupełniać płyny poprzez ich picie. I właśnie to umożliwia bidon, ponieważ podczas podróżowania na rowerze cały czas ma się przy sobie w wygodnej postaci picie, które swobodnie, nawet nie zsiadając z roweru, można pić.

Czym powinien charakteryzować się dobry bidon rowerowy?

Jak bidon rowerowy ma być możliwe jak najlepszej jakości, to musi spełniać kilka ważnych założeń i parametrów. O czym konkretnie mowa?

Dobry bidon rowerowy musi być przede wszystkim wytrzymały. Nie może to być produkt, który uszkadzać się będzie od najmniejszego uderzenia, upadku, czy też innego mechanicznego oddziaływania. Co więcej, nie może on być wrażliwy na działanie promieni słonecznych, czy też na niskie lub wysokie temperatury. Co więcej, musi charakteryzować się dobrym kształtem, aby jego trzymanie w dłoni było wygodne i nie narażało rowerzysty na ryzyko upuszczenie. Oczywiście warto również, aby danym model cechował się w podstawowym stopniu ładną estetyką i dobrym wyglądem.

Na co zawracać uwagę kupując bidon rowerowy?

Jak zatem widać, nie powinno się kupować takiego dodatku przypadkowo i bez większego przygotowania. Na co jednak przede wszystkim powinno się zwracać uwagę, gdy nabywa się bidon? Nie da się ukryć, że zdecydowanie pod tym względem najważniejszą sprawą jest to, z jakiego dany model wykonany będzie materiału.

Oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem jest plastik, a to z powodu swojej niskiej ceny. Niestety takie modele są dość delikatne i wystarczy upadek z niewielkiej wysokości, aby taki bidon pękł, co oczywiście całkowicie go zniszczy. O wiele lepszy pod tym względem jest model aluminiowy, który jednak jest nieco droższy. Jest on jednak o wiele mocniejszy, a co więcej, jest również bardzo lekki, oraz ładnie wygląda.

Oczywiście sam materiał wykonania to nie wszystko, o czy powinno się pamiętać podczas wybierania takiego dodatku. Równie ważną sprawą jest to, aby dobrać model o odpowiedniej pojemności. W tym wypadku kluczowe jest to, aby dopasować pojemność danego bidonu do swoich potrzeb. Jeśli jeździ się mało i krótkie dystanse, lepiej kupić model mniejszy, lecz jednocześnie lżejszy. Jeśli jednak jazda trawa wiele godzin i pokonuje się wtedy dziesiątki kilometrów, warto zainwestować w nieco pojemniejszy egzemplarz.

You may also like...