kurtka rowerowa
Odzież sportowa

Kurtka rowerowa przystosowana do niekorzystnej pogody

Coraz więcej osób jeżdżących rowerami decyduje się na podejmowanie tej aktywności o różnych porach roku. Ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo ma między innymi dobór odpowiedniej odzieży. Właściwie dopasowana wierzchnia warstwa zapewni wygodę i bezpieczeństwo. Odpowiednie ubrania chronią przed przegrzaniem, wychłodzeniem i ewentualnymi przeziębieniami. Jak dopasować odpowiednią kurtkę w zależności od sezonu?

Zimowa kurtka do jazdy rowerem

Osoby poszukujące odpowiednich elementów ubioru powinny pamiętać o tym, że kurtki do jazdy rowerem zimą nie są o wiele grubsze od tych jesiennych. Ważnymi aspektami wciąż są tutaj lekkość i przewiewność. W chłodniejszym czasie rowerzyści powinny ubierać wiele warstw. Wskazane jest wykorzystanie bielizny termoaktywnej. W przypadku zimowych kurtek szczególnie istotne jest to, aby posiadały przedłużane plecy i praktyczne ściągacze. Możliwość dokładnego zaciągnięcia kaptura i mankietów zapewni ochronę przed zimnem.

Kurtka rowerowa na przejściową pogodę

Osoby jeżdżące rowerem przy tzw. pogodzie przejściowej często decydują się na stosunkowo cienkie kurtki. Nie należy zapominać, że elementy ubioru zabierane na wyprawy rowerowe muszą być przede wszystkim lekkie i zajmować niewiele miejsca. Kurtka na rower na wiosnę i jesień powinna być więc wykonana z cienkiej warstwy tkaniny.

kurtka rowerowa

Aby dobrze spełniła swoje zadanie, warto wziąć pod uwagę następujące aspekty:
– nieprzemakalność,
– oddychalność,
– krój.
Należy pamiętać o tym, że każda kurtka wykorzystywana do jazdy rowerem powinna dobrze chronić przed deszczem. Ważna jest też izolacja od wiatru. Dlatego do szczególnie polecanych zalicza się modele typu softshell. Bardzo ważne jest to, aby ubranie było wykonane z oddychającego materiału lub posiadało tzw. wywietrzniki. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kurtkę?

You may also like...