Odzież sportowa

Wygodne i ciepłe skarpety narciarskie dla kobiet i mężczyzn

Kompletując odzież narciarską, nie należy zapominać o skarpetach. To właśnie one są odpowiedzialne za zapewnianie stopom komfortu termicznego. Najtańsze produkty można kupić za kilkanaście złotych, za najdroższe trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Warto dowiedzieć się czym różnią się poszczególne modele i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Ciepłe i dopasowane skarpety

Nieodpowiednio dobrane skarpety narciarskie mogą powodować bolesne obtarcia i dyskomfort podczas szusowania. Skutkiem zakupu produktów niskiej jakości będą także przemarznięte lub przepocone stopy. Aby uniknąć tego rodzaju nieprzyjemności, należy zwracać uwagę na kilka istotnych elementów. Jednym z najważniejszych jest rodzaj zastosowanego materiału.

Najlepszy komfort zapewniają skarpety narciarskie damskie i męskie wykonane z wełny lub wełny Merino. Zaleca się unikać produktów bawełnianych, które nadmiernie chłoną pot. 

Wygląd zewnętrzny i dodatkowe funkcje

Chociaż wygląd zewnętrzny skarpet narciarskich powinien mieć drugorzędne znaczenie, wiele osób bierze ten czynnik pod uwagę. Skarpety narciarskie męskie utrzymane są zazwyczaj w ciemniejszych kolorach. Produkty przeznaczone dla pań najczęściej posiadają różnokolorowe wstawki.

Niektóre modele skarpet narciarskich męskich i damskich wyposażone zostały w dodatkowe funkcje. Osoby, którym często marzną stopy, docenią funkcję grzania. Jeśli komuś dokucza nadmierna potliwość, powinien zdecydować się na zakup skarpet z jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych, zapobiegających powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

You may also like...