rower 16 cali dla chłopca
Rowery

Jaki rower wybrać dla sześciolatka?

Gdy tylko dzieci odkryją  rowery i zafascynują się jednośladami, same chcą wsiąść na siodełko i pedałować. Aby mali rowerzyści byli bezpieczni na drodze i dobrze się bawili, przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Na początku wiele dzieci ma trudności z utrzymaniem równowagi na rowerze. Kółka treningowe mogą pomóc w pozbyciu się lęku najmłodszych. Rodzice powinni jednak pamiętać, że regularne i długotrwałe korzystanie z kółek treningowych wpłynie na rozwój równowagi dynamicznej. Jaki wybrać odpowiedni rower dla dziecka? Czym się kierować?

Czy jakościowy rower musi być drogi?

Zasadniczo przy zakupie roweru zawsze zaleca się korzystanie z modeli wysokiej jakości. W końcu przyjemność z jazdy nie jest jedynym priorytetem. Należy również zapewnić bezpieczeństwo na drodze.
Jednak dobry rower niekoniecznie musi wydzierać dziurę w domowym budżecie. Nawet przy zakupie roweru dziecięcego wysoka cena nie jest równoznaczna z pierwszorzędną jakością. Porównanie kilku ofert z pewnością jest tutaj odpowiednie. Szczególnie w związku z rosnącą ofertą w Internecie warto porównać kilku dostawców internetowych i lokalnych dealerów. Rower 16 cali dla chłopca nie musi kosztować fortuny. Wystarczy dobrze poszukać i porównać oferty różnych sprzedawców.

Rozmiary rowerów dziecięcych

Rower 16 cali dla chłopca i większym są zalecane dla dzieci w wieku od około sześciu do ośmiu lat. 124 centymetry wzrostu kwalifikuje się na16-20 cali.
W przypadku rowerów 18-20 cali dziecko powinno mieć co najmniej 129 cm wzrostu. Rowery dziecięce o średnicy 20-22 cali są często odpowiednie dla dzieci w wieku od ośmiu do dziewięciu lat. 24-calowe rowery młodzieżowe są bardziej odpowiednie dla dzieci w wieku 10 lat i starszych.
Jednak rozmiar roweru zawsze zależy od wzrostu i długości kroku, a nie przede wszystkim od wieku, dlatego powyższe wartości należy traktować wyłącznie orientacyjnie.
Rower zawsze musi być ergonomicznie dostosowany do wzrostu dziecka w najlepszy możliwy sposób. Jeśli dziecko może dotykać stopami podłoża siedząc na siodełku, aktualny rozmiar kół jest wystarczający. Warto zawsze zasięgnąć porady w sklepie specjalistycznym. Gdzie ostatecznie kupisz rower, każdy musi sam zdecydować. Rowery 16 cali dla chłopców dostępne są online na www.erowery.pl.

 Ważne elementy na rowerach dziecięcych

Oprócz odblasków, osłon łańcucha i dzwonków, hamulce przednie i nożne są podstawowymi częściami rowerków dziecięcych.

  • W szczególności hamulec nożny ułatwia dzieciom hamowanie dzięki intuicyjnej obsłudze.
  • Rower dziecięcy powinien mieć oba hamulce.
  • System oświetlenia w rowerach dziecięcych nie jest obowiązkowy, ale ze względu na zwiększone bezpieczeństwo na drodze nadal wskazane jest zamontowanie lampki przedniej i tylnej. Szczególnie o zmierzchu, kiedy wiele dzieci dojeżdża do szkoły lub przedszkola, istnieje zwiększone ryzyko.
  •  Zaniedbanie oświetlenia może mieć poważne konsekwencje, a znaczenie tego elementu należy uświadamiać od samego początku, szczególnie w przypadku dzieci.

Do rowerów codziennego użytku zalecane jest oświetlenie montowane na stałe. Tak zwane boczne dynama nadają się do codziennego użytku tylko w ograniczonym zakresie, ponieważ często zawodzą w deszczu i wilgoci. Dynama w piaście są bardziej niezawodne i działają płynniej. Są one zintegrowane z piastą przedniego koła. Żarówki halogenowe są standardem. Jednak diody LED zyskują na popularności.

You may also like...