Rowery

Jakie gogle rowerowe?

Okulary rowerowe to jeden z podstawowych gadżetów dla każdej osoby, która uprawia jazdę na rowerze wyczynowo. Jednak na jazdę w specjalnych okularach rowerowych decyduje się także wielu amatorów. Na rynku dostępne są różne modele. Ważne jest zatem, aby wiedzieć czym się kierować przy ich wyborze.

Przyczepność do twarzy


To co cechuje dobre okulary rowerowe to i dobra przyczepność do twarzy. Gogle nie mogą być oczywiście za ciasne, jednak luz między nimi a głową powinien być minimalny. Warto jest zatem wybrać gogle profilowane. Charakteryzują się dobrą przyczepnością do twarzy. Są tak skonstruowane, aby żadne światło nie dostawało się bokiem. Warto także, aby gogle rowerowe https://www.goride.pl/gogle-rowerowe posiadały gumowe wykończenia. Dzięki temu przyczepność okularów do twarzy jest jeszcze większa. Wybierając gogle do jazdy na rowerze warto jest także sprawdzić czy pasek elastyczny jest dobrej jakości.

Wentylacja oka


Dobre okulary rowerowe powinny także zapewniać dobrą wentylacje oczu oraz soczewek. Jazda na rowerze to zawsze wysiłek, a ten powoduje, że się pocimy. Dobre gogle powinny skutecznie sobie z tym radzić poprzez właściwą wentylację. Pot dostający się do oczu może być niebezpieczny ponieważ może ograniczać widoczność podczas jazdy.

Waga


Gogle do jazdy na rowerze nie mogą być także zbyt ciężkie. W innym przypadku jazda w nich będzie po prostu mało komfortowa. Ponadto zbyt ciężkie gogle mogą powodować odciski na twarzy. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele modeli gogli rowerowych, które są lekkie i wygodne w użytkowaniu.

You may also like...