rower szosowy
Rowery

Kto powinien jeździć na rowerze szosowym?

Zakup roweru to może być czasem dość spore wyzwanie. Wyzwanie, które stoi przed nami na wielu polach. Najczęściej mamy problem jednak z tym, że nie wiemy jaki rodzaj roweru kupić. Oczywiście mówimy tutaj o osobach, które jako rowerzyści nie są osobami zbyt mocno doświadczonymi, ponieważ w przypadku osób z doświadczeniem o większych dylematach raczej nie ma mowy, choć nawet u takich osób mogą pojawić się znaki zapytania. Zastanowimy się zatem, kiedy warto kupić rower szosowy.

Rower szosowy – pojazd zawodowego peletonu

rower szosowy

Kiedy myślimy o rowerach szosowych, to w pierwszej kolejności myślimy również o zawodnikach zawodowego peletonu. Faktem jest, że to właśnie oni najbardziej rozpropagowali ideę rowerów szosowych oraz rozreklamowali marki firm rowerów, które je produkują. Czy jednak rower szosowy jest tylko dla zawodowców? Odpowiedź brzmi oczywiście, że rower szosowy nie jest tylko dla zawodowców. Dodatkowo warto powiedzieć, że nie tylko zaawansowani amatorzy powinni jeździć na rowerze szosowym.


Dla kogo są stworzone rowery szosowe?

Oczywiście na samym początku trzeba sprostować kilka mitów, a zasadniczo jeden najważniejszy. Rowery szosowe, nie są stworzone tylko i wyłącznie dla zawodowców oraz zaawansowanych amatorów. Zasadniczo każdy może jeździć na szosie jedyne, na co warto zwrócić uwagę, jaki dokładnie model roweru wybierzemy i wcale nie chodzi tutaj o firmę, choć czasem ma to również znaczenie. Są bowiem rowery, które są budowane z myślą o ściganiu się, lub jeździe na czas i wówczas początkującym nie poleca się ich. Są jednak rowery tworzone dla początkujących amatorów, które mają z zasady mniej agresywną geometrię ramy, mniejszą odległość kierownicy od siodełka itp. Czyli, innymi słowy, nie powinniśmy się zastanawiać nad tym, czy rower szosowy jest dla nas, tylko czy dany wariant roweru szosowego, jest dla nas odpowiedni.

You may also like...