Rowery

Uniwersalne rowery dla każdego

Wybierając nowy sprzęt warto postawić na uniwersalny rower, który doskonale sprawdzi się na każdego rodzaju nawierzchniach. W dzisiejszych czasach godne polecenia są przede wszystkim rowery crossowe i popularne bicykle trekingowe. Oba modele posiadają bardzo duże 28 calowe koła, które charakteryzują się mało agresywnym bieżnikiem. Rowery tego typu doskonale nadają się głównie do jazdy turystycznej.

Rowery trekkingowe a crossowe

Trekking to wysokiej klasy rower, który jest w pełni wyposażony, czyli posiada porządny błotnik, przydatny bagażnik, nóżkę i kompletne oświetlenie. Jest to w chwili obecnej najlepsza propozycja dla początkujących turystów rowerowych. Rowery crossowe to modele skierowane głównie dla miłośników sportowego stylu. W rowerach crossowych próżno szukać powyżej opisanych akcesoriów. Warto wspomnieć również i o tym, że z każdej crossówki można zrobić porządny rower trekkingowy.

Dla kogo crossówka?

Rowery crossowe to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które poszukują uniwersalnego roweru oraz dla tych osób, które chcą bardzo szybko jeździć na każdej nawierzchni. Jest to najbezpieczniejszy wybór także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jednośladami. Rowery tego typu nie nadają się jedynie do skakania „hopek” oraz do jazdy w bardzo trudnym terenie np. w górach. Bardzo trudno do crossowych rowerów dobrać porządne opony, które sprawdzą się na stromych podjazdach.

You may also like...