Rowery

Czym kierować się kupując rower?

Na rynku jest wiele typów i rodzajów rowerów. A trzeba wiedzieć, że rower rowerowi nie równy. Każdy ma swoje przeznaczenie. Jeden lepiej spisuje się w ruchu miejskim, inny na nieco trudniejszym terenie. Dlatego wybór roweru musi być przemyślany. W tym celu powinno się brać pod uwagę kilka czynników.

Rozmiar roweru
Przede wszystkim prawidłowo należy dobrać rozmiar roweru. Oczywiście rower dobierać należy do swojego wzrostu. W tym celu należy wsiąść na rower i stopę położyć na dolnym pedale. Jeśli sięgamy bez problemu, a stopa jest jeszcze lekko ugięta to rozmiar roweru jest właściwy. Warto także stanąć i sprawdzić czy między siodełkiem a kroczem jest kilka centymetrów luzu.

Rama roweru
Drugim istotnym elementem na jaki należy zwrócić uwagę wybierając rower jest jego rama. Do wyboru mamy dwa rodzaje ramy: ramę damską, tzw. damkę oraz męską. Nie trzeba się jednak sugerować płcią. Np. do jazdy po mieście kiedy często się wsiada i z siada z roweru świetnie nada się tzw. damka.

Amortyzacja
Jest jeszcze jeden istotny element. Jest nim amortyzacja. Amortyzacja jest niezwykle przydatna, a wręcz konieczna jeśli chce się jeździć w terenie. Dzięki niej jazda będzie dużo bardziej komfortowa. Jeśli chodzi o jazdę w mieście to nie ma to zbyt dużego znaczenia.

Jak dobrać rower? Najlepiej przejrzeć ofertę jaką ma sklep internetowy z rowerami. Dzięki temu będziemy mogli porównać modele rowerów, wybrać ten najodpowiedniej i w internetowym sklepie rowerowym dokonać zakupu.

You may also like...