Skate

Deskorolka fiszka hitem wśród młodzieży

Deskorolki to od lat ulubiony gadżet młodzieży. Odkąd tylko zostały wymyślone, stały się bardzo modne i stanowią wyznacznik stylu dzieci, młodzieży, a często też i dorosłych.

Dziś na rynku można kupić wiele typów deskorolek. Ich rodzaj decyduje o ich przeznaczeniu. Jedna służą do akrobacji, a inne do zwykłej jazdy. Do tych drugich należy zaliczyć deskorolkę fiszkę, zwaną z angielskiego fishboardem. To bardzo popularny rodzaj, chętnie używany również przez młodych ludzi w Polsce. W rodzimych sklepach internetowych nie ma obecnie problemu z ich zakupem. Wybór jest bardzo duży, aczkolwiek to prosta w budowie deska.

Fishboard i jego przeznaczenie

Fisza to typowa deska do jeżdżenia, czyli tzw. cruisingu. Najczęściej służy ona jako środek transportu. Młodzież często używa jej do dojazdów do szkoły zamiast roweru. Z racji tego, że fiszka deskorolka jest stosunkowo niewielkich rozmiarów i można ją swobodnie nosić w ręce lub w plecaku, często służy ona do dojazdów na krótkich odcinkach. Młodzi ludzie używają jej do dojazdów w określone miejsce lub do swobodnej jazdy dla przyjemności.

Fiszka deskorolka i jej rodzaje

Zasadniczym kryterium wybory deski fiszki jest jej długość. Im większy wzrost użytkownika, tym dłuższa powinna być deska, aby zapewnić komfort jazdy. Fishboardy to modne deski, więc dostępne są w wielu kolorach i ich kombinacjach. Kolorowe i łatwe do zauważenia w tłumie deski to to, czego chce dzisiejsza młodzież. Komfort jazdy zależeć będzie od jakości kółek, wiec na to aspekt należy zwrócić szczególną uwagę.