Sprzęt rowerowy

Sakwy rowerowe od a do z

Osoby, które sporo czasu spędzają na jednośladach powinny jak najszybciej postawić na profesjonalne sakwy rowerowe z Goride. Akcesoria tego typu mogą przydać się nie tylko przy dłuższych trasach, ale również na dość krótkich odcinkach.

Czym różnią się sakwy dla rowerzystów?

Poszczególne sakwy rowerowe różnią się między sobą przede wszystkim pojemnością, rodzajem materiału, z którego są wykonane i sposobem montażu do roweru. Jeżeli chodzi o pojemność, to tradycyjne sakwy miejskie są w stanie pomieścić około 30 litrów. Na dłuższych trasach najlepiej sprawdzą się większe sakwy o pojemności przynajmniej 50 litrów. Do wielu sakw można dokupić również dodatkowe kieszenie zewnętrze. Jeżeli chodzi o sam materiał, to warto stawiać na wytrzymałe i wodoszczelne tkaniny, które przy polskiej pogodzie sprawdzą się najlepiej.

Jak idealnie dopasować sakwę do roweru?

Zakupienie porządnych sakw do roweru to dopiero połowa drogi do sukcesu bardzo ważne jest również to, aby umiejętnie je zamontować. Ciekawym pomysłem mogą okazać się mobilne sakwy, które można bardzo szybko zamontować i zdemontować. Warto wspomnieć także i o tym, że nie wszystkie rowery posiadają tylny bagażnik, dlatego też w tym konkretnym przypadku nie warto kupować sakw, które montowane są właśnie do tego elementu. Montując kilka różnych sakw rowerowych pamiętać należy także o tym, aby równomiernie rozłożyć ciężar. Na nieprzyjemnym terenie niestety mogą pojawić się problemy z utrzymaniem równowagi, gdy sakwy rowerowe będą źle rozłożone. Warto postawić na sakwy, które mają dodatkowe odblaski.

You may also like...