Sprzęt Sportowy

Idealne rękawice narciarskie Reusch dla początkujących

Rękawice narciarskie są bardzo ważnym elementem narciarskiego wyposażenia. Każdy kto wybiera się na stok koniecznie musi posiadać porządne rękawice, w przeciwnym wypadku trzeba będzie po prostu zrezygnować z jazdy.

Funkcjonalność rękawic narciarskich

Narciarskie rękawice Reusch od zwykłych rękawic zimowych wyróżniają się przede wszystkim przedłużonym mankietem, dzięki któremu można dodatkowo ochronić się przed chłodem i śniegiem. Porządne rękawice narciarskie powinny posiadać także regulowane zapięcia, dzięki czemu będzie można idealnie dopasować rękawice Reusch do każdego kształtu dłoni. Na stoku przydać może się również wzmocniona część wewnętrznej powłoki antypoślizgowej. Podczas szybkiego zjazdu przyda się pewny chwyt kijków albo orczyka.

Czym cechują się idealne rękawice narciarskie?

Gdy palce sztywnieją i bolą od zimna, to bardzo trudno jest czerpać przyjemność z jazdy na nartach. Aby rozwiązać ten problem warto więc jak najszybciej postawić na ciepłe rękawice Reusch. Na marzenie najbardziej narażone są stopy, uszy, nos i właśnie dłonie, dlatego też warto zabezpieczyć się przed odmrożeniem tych części ciała. Wybierając nowe rękawice narciarskie warto skupić się przede wszystkim na ich termice. Szczególną uwagę należy zwrócić na fason, materiał i wypełnienie rękawic. Porządna ocieplina doskonale sprawdzi się również wtedy, gdy na dworze będzie dość ciepła pogoda. W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją modele posiadające dodatkowe usztywnienia nadgarstka. Dzięki takiemu dodatkowi można uniknąć bolesnego złamania.

You may also like...