Zdrowy tryb życia

Ochrona za pomocą maski Hepa

Maski Hepa mają na celu usuwać zanieczyszczenia, jakie znajdują się w powietrzu. Skrót oznacza High Efficiency Particulate Air, czyli filtr o wysokiej skuteczności, jaki pochłania cząsteczki stałe z powietrza. Jest wykonany z niezwykle gęstego splotu, jaki dają włókna szklane. Czym odznacza się filtr Hepa? Przed czym nas ochroni maska Hepa? Jakie daje korzyści?

Maseczka Hepa

Maska Hepa z dokładnością wyłapuje niepożądane cząsteczki, takie jak kurz, pył roślin, smog, drobna sierść, bakterie i wirusy. To z kolei sprawia, że zyskamy ochronę dróg oddechowych przed smogiem i zmniejszymy ryzyko zakażenia poprzez drogę kropelkową. Wysoka skuteczność ma szereg korzyści i sprawia, że po maski sięgają chirurdzy, jak też przemysł farmaceutyczny i spożywczy. Warto zobaczyć maskę hepa w Dragon Mask, ze względu na szeroki wybór zawsze w dobrej jakości.

Filtr Hepa – jak działa?

Okazuje się, że filtr Hepa to gęsto splecione włókna polipropylenowe lub nitki szklane, które są poddawane procesowi spiekania. Uzyskuje się zatem materiał, który przypomina bibułkę. Łączenie ze sobą kilku warstwa materiału ma na celu zapewnić doskonały przepływ powietrza podczas oddychania. Filtr jest złożony w harmonijkę, co wpływa na zwiększenie powierzchni filtracyjnej. Włókna szklane tworzą mikroskopijne otwory, które wychwytują z powietrza szkodliwe cząsteczki. Popularność wynika z faktu, że w dzisiejszych czasach każdy z nas pragnie zadbać o swoje zdrowie.

You may also like...