Akcesoria sportowe

Jak wybrać siodełko rowerowe?

Warto mieć świadomość, że właściwie dopasowane siodełko rowerowe do ciała rowerzysty jest podstawą nie tylko dla przyjemnej, ale również bezbolesnej jazdy. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wybór nie jest tak jednoznaczny. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo bardzo wysokiej jakości produktów różnych marek.

Siodełko Trekkingowe

Należy mieć świadomość, że do rowerów trekkingowych najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie bardzo wygodne siodełko. Nie jest rekomendowane zaopatrywanie się w zbyt miękki produkt, ponieważ może w ten sposób dojść do obtarcia w trakcie kilkugodzinnej jazdy.

Warto kupić uniwersalne siodełko rowerowe, które będzie dodatkowo wyposażone w system amortyzujący ewentualne wstrząsy. Oczywiście miękkość i wymiary muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Siodełko miejskie

Jak wiadomo rowery miejskie nie są produkowane do tego, by rowerzyści mogli bić własne rekordy prędkości. Celem tego rodzaju jednośladów jest sprawne przemieszczenie się z punktu A do punktu B. Siodełko powinno być zatem przeznaczone do krótkich dystansów, w wyprostowanej pozycji użytkownika.

Godny uwagi jest fakt, że produkt powinien być nie tylko miękki, ale również szeroki. Pośladki rowerzysty będą miały na wspomnianych siedziskach bardzo wygodne podparcie.

Rekomendowane jest zaopatrywanie się w siodełka w specjalistycznych sklepach rowerowych.

Klient będzie miał bowiem możliwość przymierzenia na miejscu wybranego przez siebie produktu. W ten sposób będzie mógł być pewny podjętej decyzji.

You may also like...