Rowery

Czy rower trekkingowy jest odpowiedni do miasta?

Miasto to bardzo specyficzne miejsce, jeśli chodzi o jeżdżenie na rowerze. Z jednej strony jest to świetny pomysł, ponieważ posiada wiele zalet, lecz z drugiej towarzyszy temu ogromna ilość zagrożeń. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się nad tym, jaki rowerem będzie tu najlepszym wyborem. Czy jest nim może rower trekkingowy?

Dlaczego miasto jest tak specyficzne?

Co konkretnie powoduje, że trudno jest jeździć na rowerze w mieście? Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że mało które polskie miasto jest odpowiednio przygotowane do poruszania się w nim rowerów. Ścieżki są bardzo słabej jakości, a kultura jazdy kierowców aut pozostawia wiele do życzenia, jak i również wiedza o ścieżkach wśród pieszych.

Dlaczego rower trekkingowy pasuje idealnie do miasta?

Wszystkie te rzeczy powodują, że rower, który będzie używany w mieście, musi charakteryzować się naprawdę ponad przeciętnymi cechami. Czy trekkingowy rower będzie tu odpowiedni? Jak się okazuje tak, ponieważ posiada naprawdę świetnie dopasowaną do tego miejsca specyfikacje. Przede wszystkim zauważyć trzeba, że posiada on duże i cienkie koła, które zapewniają mu odpowiednią dynamikę jazdy. Po drugie jednak w tym rowerze znajdują się naprawdę skuteczne hamulce, które pozwalają w każdej sytuacji zatrzymać się na czas, a także potężne amortyzatory, rewelacyjnie tłumiące niedoskonałości na drodze. A jeśli doda się do tego fabryczne oświetlenie oraz błotniki, to jak na dłoni widać, że jest to rower przygotowany pod każdym względem do tego, aby jeździć nim po mieście.

You may also like...