bieznia
Akcesoria sportowe

Jaki smar do bieżni wybrać?

Każdy posiadacz bieżni treningowej doskonale zdaje sobie sprawę, iż o taki sprzęt trzeba tak samo dbać jak np. o samochód czy rower. Podczas częstej i intensywnej eksploatacji jego części narażone są na nacisk i ciężar, co może powodować ich szybsze zużycie lub nieprawidłowe działanie. Wielu producentów bieżni treningowej poleca więc swoim klientem korzystanie z systematycznych serwisów oraz samodzielnie używanie smarów specjalnych, które odpowiednie są do konkretnych modeli. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Odpowiedź poniżej.

Regularny serwis

Bieżnia treningowa, na której ćwiczymy we własnym domu lub na której ćwiczy codziennie masa osób na siłowni, powinna być systematycznie sprawdzana i kontrolowana, by zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Serwis bieżni treningowej powinien więc odbywać się nie tylko, gdy sprzęt jest na gwarancji, ale również poza nią. Raz na jakiś czas każdy właściciel takowych sprzętów powinien zamówić fachowców, którzy przyjadą i krok po kroku dokonają przeglądu, Serwis bieżni treningowej jest niezwykle ważny bowiem, by wykluczyć wszelkie nieprawidłowości w jej działaniu lub w porę naprawić części, które się już zużyły.

Odpowiednie środki

Wielu producentów takich sprzętów poleca także klientom stosowanie środków, które przyczyniają się do lepszej pracy sprzętów oraz zapobiegają szybszemu eksploatowaniu bieżni. Do takich „must have” każdej siłowni należy niewątpliwie smar do bieżni. Smar do bieżni zastosowany na najbardziej eksploatowane elementy jest dobrym rozwiązaniem, by bieżnia chodziła lekko, sprawnie i cicho.

You may also like...