Odzież sportowa

W odzież sportową z jakiego materiału warto się zaopatrzyć?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie odzież sportowa produkowana jest z różnych materiałów. Należy mieć świadomość, że omawiane produkty jeszcze do niedawna były kojarzone z bawełną. Ubrania z jakich materiałów powinien mieć w swojej ofercie asortymentowej dobry sklep sportowy (https://desportivo.pl/)?

Lycra

Warto wiedzieć, że jest to niezwykle elastyczna dzianina, która może być obecnie produkowana w różnych grubościach. Ponadto warto zaznaczyć, że Lycra będzie gwarantowała użytkownikom zarówno swobodę, jak i komfort. Należy mieć świadomość, że odzież z omawianego materiału będzie charakteryzowała się odpornością na ewentualne zagniecenia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że lycra praktycznie nigdy nie jest wykorzystywana samodzielnie. Zawsze stanowi bowiem jeden z elementów składu materiału.

Bawełno-lycra

Jest to dzianina, która z roku na rok jest coraz częściej wykorzystywana do produkcji różnego rodzaju koszulek sportowych. W znacznej większości przypadków będzie składała się w 90-95% z bawełny, a także w 5-10% z włókien lycry. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany skład będzie zapobiegał ewentualnej deformacji materiału. Nie tylko nie będzie się on odkształcał po wielu praniach, ale również charakteryzował stosunkowo wysoką rozciągliwością.

Bawełna-poliester

Należy mieć świadomość, że wspomniany materiał stosowany jest przede wszystkim do produkcji strojów treningowych czy codziennego użytku. Warto wiedzieć, że w 60-70% składa się z bawełny, a także w 30-40% z poliestru. Charakteryzuje się także stosunkowo wysoką wytrzymałością.

You may also like...