Piłka nożna

Kiedy dziecko chce uprawiać sport

Zajęcia wychowania fizycznego w szkole nie zawsze są na takim poziomie jakbyśmy tego oczekiwali. Albo sala gimnastyczna nie dość, że mała to jeszcze dzielona na trzy klasy, albo pani z WF tak naprawdę powinna uczyć muzyki ale dorabia do etatu, albo jeszcze coś. Tak czy owak większości naszych pociech przydałoby się więcej ruchu.

Jak zachęcić dziecko do sportu?

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zakup roweru, hulajnogi albo rolek, na których będzie jeździć od wiosny do jesieni w pogodne dni. Zimą mogą być sanki (jeśli spadnie śnieg, ale od kilku lat różnie z tym bywa). Na szczęście pojawia się coraz więcej ofert dla dzieci z klubów sportowych. A co jeśli nasz synek chce zostać piłkarzem? nawet zapisał się na treningi. Czy kupować już buty piłkarskie czyli tak zwane korki piłkarskie? A może poczekać i sprawdzić czy po dwóch albo trzech zajęciach nie będzie miał dość.

Naszym zdaniem sprzęt sportowy przyda się zawsze i warto mieć. Może takie obuwie piłkarskie przyda się do gry na boisku z kolegami z podwórka. Może koszulka koszykarza będzie służyć na lato w czasie upałów albo na zajęcia sportowe w szkole. Zawsze się to przyda. Podobnie jak piłka.

Uprawianie sportu może być wielką frajdą pod warunkiem, ze będzie dostosowane do możliwości i zainteresowań dziecka. Jeśli zapiszecie go (albo ja) na coś co kompletnie nie interesuje może tylko zniechęcić do ćwiczeń. Zwłaszcza jeśli jest to coś zbyt trudnego. Zawsze warto zaczynać od rzeczy prostych, albo poczekać aż pociecha sama się czymś zainteresuje.

Korki piłkarskie dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/odziez-i-obuwie/buty-pilkarskie-i-korki/

You may also like...