Sprzęt Sportowy

Rodzaje rolek rollerblade.

Rolki rollerblade to sprzęt rolkarski ze średniej półki cenowej. Rolki dzielą się na dwie zasadnicze grupy, rolki rollerblade męskie i damskie. Różnice między nimi nie są znaczne, są to zazwyczaj walory wizualne i rozmiary rolek. Rollerblade to firma, której produkty często pojawiają się na wysokich miejscach w rankingach najlepszych rolek.

Wśród męskich rolek można dostać te przeznaczone do slalomu, streetwearu jak i również do jazdy agresywnej. Spośród innych marek na rynku ta wyróżnia się trwałością materiałów, między innymi w wielu modelach rolek agresywnych możemy znaleźć płozy wykonane z włókna węglowego, lub stali nierdzewnej co zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywania skoków, lub innych trików, których płozy wielu rolek nie wytrzymują.

Poza tym ten rodzaj rolek posiada także wzmocnienie wierzchniej warstwy rolki co zapewnia stabilność nogi w niej, oraz ochronę przeciw urazom mechanicznym. Pośród męskich modelów rolek tej marki znaleźć można setki wzorów i kolorów, a co więcej każdy niezależnie od doświadczenia w jeździe znajdzie produkt, który będzie odpowiadał jego wymaganiom. Warto także wspomnieć o rolkach slalomowych czy streetwearowych.

Te pierwsze wyróżniają się niesamowitą skrętnością z powodu, iż większość z nich posiada dwa środkowe kółka mniejsze od dwóch pozostałych dzięki czemu precyzja i szybkość skrętów jest o wiele większa niż w przypadku zwykłych rolek rekreacyjnych. Natomiast rolki streetwearowe wyróżniają się szybkością jazdy, oraz co za tym idzie miękkością kółek i rodzajem łożysk. 

Rollerblade rolki dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/rollerblade

You may also like...