Sprzęt Sportowy

Rodzaje butów podejściowych

Buty podejściowe to wysokie buty za kostkę przeznaczone do chodzenia i wspinaczki w trudnym terenie w każdych warunkach pogodowych – zobacz: http://polarsport.pl/buty/buty-walking.html. Wykonane z materiałów syntetycznych i/lub naturalnych o podwyższonej trwałości i odporności na ścieranie oraz wyposażone w specjalistyczną podeszwę z dobrze rozwiniętymi spodniami zapewniającymi dobrą przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni.

Lekkie buty podejściowe

Główne cechy wyróżniające to:

  • stosunkowo miękka podeszwa przy zginaniu i skręcaniu;
  • lekkie materiały cholewki, często kombinacja cienkiej skóry/wyściółki i syntetycznych wstawek (cholewka rzadko jest wykonana z jednego kawałka materiału, zazwyczaj jest wieloskładnikowa);
  • niska waga;

Uniwersalne buty podejściowe w góry

Jak sama nazwa wskazuje, jest to najbardziej uniwersalny i powszechny typ butów turystycznych. W pewnym sensie jest to but do „wszystkiego” — w takich butach zobaczysz wędrowców na całym świecie, są one często używane nawet w upalne dni, gdy wymagana jest większa ochrona i umocowanie stóp. Ten rodzaj butów turystycznych wybierany jest zarówno na lato jak i na zimę, zwłaszcza gdy planuje się dość skomplikowane trekkingi. Ale są one najlepiej wykorzystywane w umiarkowanych temperaturach od +15-20 do -10-15 stopni.

Buty do ciężkich (trudnych) wędrówek

Rodzaj buta, który jest powszechnie używany do trekkingu, wymagającego częstego i długotrwałego poruszania się w bardzo trudnym terenie oraz wspinaczkę (często z użyciem sprzętu alpinistycznego). Buty te są również używane w zimnych warunkach. Jest to swoista symbioza pomiędzy butami trekkingowymi a specjalistycznymi butami do wspinaczki wysokogórskiej i technicznej. Ten typ butów jest szczególnie popularny wśród doświadczonych alpinistów, którzy podczas wędrówek muszą poruszać się po wysokich górach i pokonywać kilka trudnych podejść.

You may also like...