Rowery

Idealny rower dla dziecka

Jazda na rowerze jest sporą atrakcją dla osób dorosłych, nie mniejszą jest jednak także dla dzieci – nawet tych najmniejszych. A ponieważ jazda na rowerze jest formą aktywności fizycznej na świeżym powietrzu – warto zaznajomić z nią malucha już od jego najwcześniejszych lat. Wystarczy tylko odpowiedni sprzęt i można rozpocząć naukę.

Co warto wiedzieć na temat rowerów dziecięcych?

Na pewno to, że pierwszym rowerem dla najmłodszego dziecka jest rower, który nie posiada jeszcze pedałów i jest rowerkiem biegowym. Na takim rowerze dziecko uczy się jazdy, a przede wszystkim ćwiczy określoną pozycję na rowerze oraz utrzymanie równowagi. Dzieci, które zaczynają swoją przygodę z rowerem właśnie od rowerka biegowego znacznie lepiej radzą sobie później na tradycyjnym rowerze z pedałami.

– Wielkość rowerku dla dziecka powinna być dopasowana do jego wzrostu, gdyż wiek może być mylący. Przy pierwszym rowerku, który posiada już pedały można dodatkowo zainstalować boczne koła wspomagające, dzięki którym rower nie będzie wywrotny. Bardzo ułatwia to stawianie pierwszych kroków na takich sprzęcie.

– Pierwszym rowerem „prawie dorosłym” jest taki, który zwyczajowo kupuje się dziecku w okolicy jego komunii.

Rowerki dla dzieci GoRide oprócz swojej funkcjonalności powinny zachęcać też swoim wyglądem. Warto więc zabrać malucha do sklepu, aby sam określił jaki model podoba mu się najbardziej. Dzięki temu maluch chętniej będzie po niego sięgał podczas zabawy na świeżym powietrzu.

You may also like...