Rowery

Rower, którym można pojechać po zwycięstwo

Miłośnicy sportu, którzy lubią sprawdzać się w trudnych warunkach, często decydują się na udział w triathlonie. Takie zawody stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Oczywiście – wcale nie należą do najłatwiejszych, gdyż ta dyscyplina stanowi połączenie biegania, pływania oraz kolarstwa. Wymaga od zawodnika świetnego przygotowania, dobrej kondycji, a także hartu ducha. Aby sobie pomóc podczas tych niełatwych zawodów uczestnicy często inwestują w sprzęt najwyższej jakości.

Rower idealny do triathlonu

Ponieważ jedną z dyscyplin triathlonu jest kolarstwo, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni rower. Czołowi producenci rowerów zazwyczaj posiadają w swojej ofercie kilka różnych propozycji takiego typu roweru. Trzeba się jednak liczyć z tym, że cena takiego sprzętu może zaczynać się dopiero od 20 tysięcy złotych, a topowe modele mogą być jeszcze droższe.

Rowery triathlonowe najwyższej klasy to sprzęt, który pozwala walczyć o każdą sekundę na tego typu zawodach. Wiele modeli posiada elektroniczne wersje grup napędowych Shimano albo SRAM.

– Zazwyczaj tego typu rowery posiadają koła o wysokim profilu.

– Niedawną nowością spotykaną w takich rowerach jest zastosowanie specjalnych hamulców tarczowych.

– Wielu producentów umożliwia daleko idącą personalizację takiego roweru. Czasami jest to posunięte aż tak bardzo, że możliwy jest zakup samej ramy, a wszystkie pozostałe elementy dobiera się poprzez ich personalizację.

You may also like...