Fitness Sprzęt Sportowy

Sposoby na rozbudowę mięśni brzucha

Trenerzy personalni w ostatnim czasie zgodnie stwierdzają, że świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni brzucha jest wykonywanie tzw. planku. Jest to ćwiczenie wykonywane w podporze na przedramionach z biodrami uniesionymi do poziomu, które wykonywane cyklicznie przez określoną ilość czasu, efektywnie wpływa na rozbudowę „sześciopaku”.

Jakie możliwości rozbudowy brzucha daje siłownia?

Najpopularniejsze maszyny oraz przybory na siłowni znacząco wpłynąć mogą na prawidłowy rozwój mięśni brzucha. Używanie skakanki, piłek bosu, pasów TRX oraz drążka do podciągania zapewni zróżnicowany i praktyczny sposób na upragniony sześciopak pod koszulką. Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie poziomu sprawności do poszczególnych przyrządów i przyborów, jednak niepodważalnym plusem tych ćwiczeń jest dostępność i rekomendacja zarówno dla początkujących, jak i zaangażowanych amatorów siłowni.

 

Podciąganie nóg na drążku

 

Wbrew pozorom, drążek ćwiczebny służy nie tylko do rozbudowy mięśni w obrębie górnych partii ciała, a świetnie sprawdza się również w walce o wspaniałe mięśnie brzucha. Chwyt wykonywany w różnej konfiguracji w połączeniu z odpowiednim, również zróżnicowanym dla lepszego efektu, ruchem nóg bardzo mocno angażuje mięśnie brzucha do pracy. Dobrym zamiennikiem drążka w przypadku braku tego urządzenia, jest wyciąg siłownia SportBody, który zablokowany odpowiednim ciężarem, stanowić będzie wartościowy zamiennik. Odpowiednio dobrany system treningowy oraz zawarta w nim liczba powtórzeń i serii to klucz do prawidłowego rozwoju tej partii mięśniowej. W sieci dostępnych jest sporo poradników i schematów ćwiczebnych, polecanych przez zadowolonych z efektu użytkowników, które zaplanują trening osoby chcącej wzmocnić mięśnie brzucha.

You may also like...