tani orbitrek elektromagnetyczny
Fitness

Jaki elektromagnetyczny orbitrek kupić?

Orbitrek jest przyrządem do ćwiczeń, który łączy w sobie najlepsze strony takich aktywności fizycznych jak bieganie, wykonywanie przysiadów i jeżdżenie na rowerze. Ćwicząc na orbitreku za jednym razem wykonywane są wszystkie te aktywności, przy jednoczesnym zachowaniu o wiele lepszej ergonomii ciała, a co za tym idzie znacznym odciążeniu stawów, co zmniejsza ryzyko ich kontuzji.

Orbitrek magnetyczny – charakterystykatani orbitrek elektromagnetyczny

Orbitreki  swoje działanie opierają na odpowiednio regulowanym obciążeniu, które ustawiane i utrzymywane jest za pomocą magnesów. Budowanie obciążenia realizowane jest poprzez przybliżanie lub oddalenie ich od koła zamachowego, co wpływa na konieczność włożenia określonego wysiłku w wykonanie ćwiczenia.
System ten może być realizowany za pomocą silniczka, który mechanicznie zmienia położenie magnesów, lub przy pomocy pokrętła, które za pośrednictwem linek oddala i przybliża magnesy.
Zaletą tego rozwiązania jest niska cena, jednak towarzyszy mu również niska trwałość, ze względu na skomplikowany system regulacji.

Orbitrek elektromagnetyczny – charakterystyka

Podobnie jak wersja magnetyczna wykorzystuje ona do działania magnesy. Jednak tym razem zamiast zmieniać ich pozycje zaprzęgnięty został do działania prąd elektryczny. W orbitreku elektromagnetycznym (https://www.sportbody.pl/pol_m_Fitness-i-silownia_Sprzet-fitness_Orbitreki-621.html) sterowane nim elektromagnesy nie zmieniają co prawda w żadnym stopniu swojego położenia, jednak ich siła oddziaływania jak najbardziej ulega zmianie.
Zaletą tego systemu jest z pewnością trwałość i płynność działania. Niestety okupiona jest ona wysoką ceną i koniecznością stałego podłączenia urządzenia do prądu.

You may also like...