rower elektryczny
Rowery

Zalety i wady roweru elektrycznego

Rower elektryczny to rower wyposażony w napęd elektryczny. Napęd elektryczny może częściowo lub całkowicie napędzać pojazd. W przeciwieństwie do zwykłego roweru, elektryczny jest wyposażony w trzy elementy: sam napęd, akumulator i sterownik. Konserwacja tego typu środka transportu nie jest dużo bardziej skomplikowana niż zwykłego roweru.

Zalety roweru elektrycznego

 1. Rower ma zarówno napęd na tylne, jak i na przednie koła. Akumulator jest zamontowany w ramce.
 2. Może bez wysiłku pedałować pod górę lub na duże odległości, nawet jeśli jest obsługiwany przez osobę bez przygotowania fizycznego. 3.
 3. Posiada pedały. Można go używać, gdy bateria jest rozładowana.
 4.  Akumulator można ładować z domowego gniazdka.
 5. Porównując prędkość jazdy i koszty transportu, można dojść do wniosku, że poruszanie się rowerem elektrycznym nie jest tak kosztowne, jak korzystanie z transportu publicznego.
 6. Utrzymanie, przechowywanie i użytkowanie rowerów wymaga znacznie mniej pieniędzy i miejsca niż w przypadku prywatnego samochodu.
 7. Zanieczyszczenie środowiska zostanie ograniczone do absolutnego minimum, jeśli zrezygnuje się z pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi na rzecz rowerów z napędem elektrycznym.
rower elektryczny
https://www.greenbike.pl/rowery-elektryczne-c-73.html

Wady roweru elektrycznego

 1. Duży ciężar (od 20 do 50 kg) sprawia, że sterowanie techniką przy wyłączonym zasilaniu jest bardzo trudne.
 2. Podstawowe modele dostępne na rynku technicznym rzadko mogą przejechać więcej niż 50 km na zasilaniu elektrycznym. 3.
 3. Ładowanie akumulatorów trwa długo (co najmniej od 2 do 6 godzin).
 4. Akumulatory stosowane w rowerach nie mają długiej żywotności.
 5. Koszt eksploatacji roweru elektrycznego jest od 2 do 10 razy wyższy niż roweru konwencjonalnego.

Prawie wszystkie rowery elektryczne są produkowane w Chinach. Ludzie w Chinach zaczęli używać rowerów elektrycznych ponad 20 lat temu. Dlatego kraj ten jest pionierem w dziedzinie transportu elektrycznego. Obecnie rowery tego typu zyskują popularność również w naszym kraju. Jeśli porównamy produkt wyprodukowany w Europie z chińskim, zobaczymy, że rowery europejskie są znacznie droższe, pod warunkiem, że ich parametry (prędkość, poziom naładowania baterii, zasięg itp.) są absolutnie identyczne.

You may also like...