Sprzęt Sportowy

Odpowiednia długość kijków trekkingowych – jak ją dobrać?

Dobrej jakości kijki trekkingowe potrafią uchronić przed wieloma wypadkami. Według danych przedstawianych przez specjalistów od wędrówek górskich, sprzęt ten znacznie odciąża stawy, tym samym ograniczając ryzyko kontuzji.

Dlaczego warto używać kijków trekkingowych?

Są one szczególnie wskazane dla osób narażonych na urazy, na przykład ze względu na wcześniejszą historię w tym zakresie. Odpowiednio dopasowane, chronią przed nowymi kontuzjami, zapewniając możliwość korzystania z tej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest trekking.

Nawet w przypadku osób, które nigdy wcześniej nie doznały żadnej kontuzji w trakcie wycieczki – warto rozważyć użytkowanie kijków. To ogromne odciążenie również dla kręgosłupa, który będzie wdzięczny za taką pomoc. Korzystanie z tego sprzętu można potraktować jak inwestycję w przyszłość – nawet jeśli w danym momencie nie występują żadne dolegliwości, nie ma gwarancji, że nie zaczną. Chronienie stawów poprzez wykorzystywanie kijków do górskich wędrówek z www.polarsport.pl pozwala na ochronę i cieszenie się górskimi wędrówkami przez długie lata.

Jak dopasować długość kijków?

W sprzedaży dostępne są rozmaite modele, przeznaczone dla dzieci, kobiet, mężczyzn lub osób dorosłych obydwu płci. Te ostatnie są najbardziej uniwersalne i dają szeroką możliwość regulacji. Stanowią idealny wybór, gdy będzie z nich korzystać więcej osób.

Na szczęście, większość modeli jest regulowana, co sprawia że podczas zakupu wystarczy skupić się na tym, aby sprzęt był wykonany z dobrej jakości materiałów. Jeśli nie znasz się na tym, dopytaj sprzedawcy, jak wygląda kwestia odporności na korozję, a także czy końcówki ślizgają się w kontakcie z mokrym podłożem.

Warto pamiętać, że kijki reguluje się podczas trasy właściwie dwukrotnie – raz podczas podejścia i drugi raz – gdy schodzimy z góry. Ma to duże znaczenie dla komfortu oraz bezpieczeństwa.

You may also like...