Akcesoria sportowe

Rolki dla dorosłych – jak wybrać najlepsze?

Jazda na rolkach to gwarancja dobrego samopoczucia i ładnej sylwetki. Jest to również świetny sposób spędzania czasu wolnego z rodziną. Jak wybrać rolki, by móc się nimi cieszyć przez długie lata?

Rekreacyjne czy agresywne?


Wybierając łyżworolki dla dorosłych należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jaka jazda nas interesuje.

Rolki fitness (rekreacyjne) nie pozwolą na rozwiniecie dużych prędkości. Są za to świetne, by trenować mięśnie ud, jak i łydek. Jest to bardzo dobry wybór dla osób, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z rolkami. Idealne do nauki jazdy oraz spędzania czasu z bliskimi.

Rolki przeznaczone do szybkiej jazdy są wyposażone w duże koła. Mają również szybkie łożyska (ABEC-9) oraz buty, który sięgają do kostki. Łyżworolki dla dorosłych freestyle mają duże, ciasno ułożone kółka, które są idealne do jazdy szybkiej oraz pełnej slalomów. Rolki agresywne przeznaczone są dla osób, które już opanowały dobrze jazdę. Można w nich ćwiczyć w skateparku.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?


Wygodne rolki muszą być dobrze dobrane do nogi. Nie mogą być za duże oraz za małe. Osoby, które mają problem z doborem wygodnych butów powinny zainwestować w rolki z termoformowalnym butem. Takie rozwiązanie daje gwarancję wygody.

Wybierając łyżworolki dla dorosłych należy zwrócić uwagę, by but był przewiewny. Dobra jakość materiału gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki temu stopy nie będą się pociły.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest hamulec. Warto wybierać te rolki dla dorosłych, które mają jak najtwardszy hamulec, dzięki temu można go dłużej używać.

You may also like...