Sprzęt Sportowy

Raki w zależności od aktywności

Chodzenie po górach daje ogromną satysfakcję. W szczególności, w okresie zimowym, kiedy dookoła leży mnóstwo śniegu. Przyjemność z chodzenia po szlakach górskich jest podwójna. Aczkolwiek, podczas chodzenia w śniegu należy pamiętać o bezpieczeństwie. Przy dużych ilościach śniegu, na butach powinny znaleźć się raki turystyczne. Co należy wiedzieć o tego rodzaju sprzęcie górskim?

Stabilność na śniegu

Po co są raki na buty? Po to, żeby zapewnić większą stabilność na śniegu. Nawet, jeżeli ktoś nie ma na sobie odpowiednich butów górskich z antypoślizgową podeszwą, może być pewien, że raki zapewnią mu większą ochronę przed poślizgiem. Aczkolwiek, zawsze trzeba pamiętać także o tym, że sportowe obuwie na śnieg nie warto zabierać. Stosuje się wiele podziałów tego sprzętu dla wędrowców. Mów się m.in. o podziale raków ze względu na konstrukcję:

  • koszykowe,
  • półautomaty,
  • automaty.

Z jakiego materiału są wykonane?

Z jakich materiałów mogą być wykonane raki górskie? Z różnych. Podzielić je można również ze względu na materiał wykonania. I tak dostępne są:

  • raki stalowe,
  • raki aluminiowe,
  • podkładki antyśniegowe.

Czy trudno chodzi się w rakach? Nie. Wręcz przeciwnie. Pomimo wielu obaw, idzie się w nich bardzo łatwo. Chociaż na samym początku może wydawać się to nieco skomplikowane. To wszystko dlatego, że noga musi przyzwyczaić się do takiego sprzętu. Trudnością może wydawać się to, że zęby raków mogą zahaczyć czasem o kamień znajdujący się pod śniegiem, czy też o nogawkę spodni, ale tym nie trzeba się przejmować.

Raki na buty dostępna na https://dobrenarty.pl/skituring/harszle-i-raki/

You may also like...