Sporty wodne

Samodzielna żegluga z jachtem

Chyba każda osoba, która chociaż raz była na jachcie zastanawia się, jak to jest samodzielnie wypłynąć w morze. Szczęśliwie, przy odrobinie samozaparcia jest to możliwe. Należy jednak się liczyć z koniecznością zdobycia odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz uprawnień, które pozwolą na czarter jachtu, czy też na korzystanie z własnej jednostki. Brak odpowiednich uprawnień zmusza do korzystania z obsługi jachtu przez osoby trzecie. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Kursy i szkolenie, ale jakie?

Tak, jak zostało wspomniane osoba, która chce samodzielnie obsługiwać jacht, musi posiadać odpowiednie uprawnienia. Uprawnienia, które będą w pełni respektowane na całym świecie. Koniec końców nikt nie chciałby wyczarterować jachtu, który nie mógłby opuścić polskiej części Morza Bałtyckiego.

Z tej prostej przyczyny zawsze warto stawiać na kursy i szkolenia organizowane przez renomowane podmioty. Na ośrodki szkoleniowe, które ze względu na swoją renomę gwarantują, że uzyskane zezwolenia sprawdzą się wszędzie na świecie. Z pewnością taką organizacją szkoleniową jest RYA, czyli The Royal Yachting Assoccation. Co warto wiedzieć na ich temat?

Profesjonalne szkolenia RYA

Wszystkie certyfikaty RYA gwarantują, że kurs czy też szkolenie odbyło się przy zachowaniu najwyższych standardów. Samo zaświadczenie jest wystarczającym dowodem na to, że kursant w trakcie szkolenia zdobył wiedzę teoretyczną i praktyczną konieczną do uzyskania określonego zezwolenia. Tak więc kursy RYA to najlepszy wybór zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jachtami, jak i dla profesjonalistów.

You may also like...